Drobečková navigace

Modrá tužka

Mluvící tužka A-106-S modrá

 

1. krok - vkládání karty

Vkládání karty-modráNejdříve je třeba vložit do tužky paměťovou kartu, která je součástí balení a jsou na ní nahrány příslušné zvukové soubory. Tyto ap3 soubory jsou jsou po registraci volně ke stažení na našich stránkách.
Odšroubujte malou boční krytku, vsunete kartu a lehce zatlačíte, ozve se kliknutí. Krytku našroubujete zpět.

 

2. krok - vkládání baterií

Vkládání baterií-modráOdšroubujete zadní kryt a vložíte dvě tužkové AAA baterie, pozor na správnou polaritu. Kryt přišroubujete zpět.

3. krok - zapnutí tužky

Tužku uvedete do aktivního režimu ztlačením spouštěcího tlačítka. Tužka začně hrát úvodní melodii a pak problikává modrá kontrolka.

 

4. krok - čtení

čtení-modráHrotem tužky ukazujete na obrázky a texty v knize.
Věnujte pozornost návodům k práci s různými typy publikací. Pokud máte na paměťové kartě v tužce nahráno víc typů publikací, přepínáte je mezi sebou delším podržením plusového tlačítka.

 

5. Krok - hlasitost

Hlasitost čtení i přehrávání ovlivňujete krátkým ztlačováním přepínacího tlačítka. K tužce můžete připojit i sluchátka a nerušit tak okolí.

 

6. Krok - vypnutí

Lze ji vypnout podržením spouštěcího tlačítka, tužku ale vypínat nemusíte, po několika minutách nepoužívání se vypne sama. Rozloučí se s Vámi pozdravem „bye". Jestliže víte, že tužku nebudete používat delší dobu, vyjměte z ní baterie.

 

7. Krok - nahrávání karty

Zvukové ap3 soubory k jednotlivým druhům publikací jsou volně ke ztažení na našich webových stránkách. Budete je potřebovat doplnit na kartu, jestliže jste si zakoupili i jiné publikace, než máte ve vybrané sadě.
Přes přihlašovací formulář se volně dostanete k souborům. Odšroubujete a uvolníte boční kryt, lehkým stlačením vyjmete kartu a vložíte ji do redukce.
Celou kartu vložíte do čtečky k počítači a přetáhnete na ni příslušné ap3 soubory. Pak malou microSD kartu vsunete zpět do tužky.

 

8. Krok - přehrávání MP3

Kapacitu paměťové karty můžete využít i k nahrávání souborů MP3. K přehrávání písní pak ztlačíte režimové tlačítko a opětovně ho použijete k vrácení se do čtecího režimu.

modrá méďa

nahoru