Drobečková navigace

Stříbrná tužka

Mluvící tužka A-100-S stříbrná

1. krok - paměťová karta

paměťová karta-silver

Před instalací se ujistěte, že tužka je vypnutá.
- vsuňte kartu do otvoru na zadní straně tužky
- lehce domáčkněte dovnitř
Správnou instalaci bude indikovat jemné kliknutí.

 

2. krok - baterie

baterie-silver

Vysuňte zadní kryt a vložíte dvě tužkové AAA baterie, pozor na správnou polaritu.Kryt zasuňte zpět.

 


3. krok - zapnutí tužky

Tužku uvedete do aktivního režimu ztlačením spouštěcího tlačítka.Podržte spouštěcí tlačítko tři sekundy. Mluvící tužka započne pracovní pozici.

 

4. krok - čtení

čtení-silver

Po spuštění se na displeji objeví MENU. Opětovným krátkým zmáčknutím tlačítka se objeví nabídka souborů (FILE), ve které listujeme pravým a levým tlačítkem. Výběr opět potvrdíme krátkým stisknutím. Užíváme-li publikace typu Baby Books, můžeme potvrzením a následovným zmáčknutím horního tlačítka navíc volit způsob čtení (jazyk nebo hláskování). Zpět na MENU se dostaneme stisknutím horního tlačítka. Čteme přikládáním hrotu tužky k obrázkům nebo textům v knihách

 

5. krok - hlasitost

Pokud jsme na MENU a zmáčkneme levé tlačítko, objeví se SETTING. Potvrdíme-li, můžeme nastavovat hlasitost (VOLUME) přepínáním pravého a levého tlačítka do max. 31%. Každou navolenou funkci je třeba potvrdit spouštěcím tlačítkem. Zmáčknutím horního tlačítka se dostaneme zpět na SETTING.

Zároveň se do pozice změny hlasitosti se dostaneme vždy, když zmáčkneme dolní tlačítko. K tužce můžete připojit i sluchátka a nerušit tak okolí.

 

6. krok -vypnutí

Lze navolit čas automatického vypnutí tužky (TIME). Potvrdíme nabídku a navolíme čas přepínáním levého a pravého tlačítka. Lze ji vypnout i podržením spouštěcího tlačítka Rozloučí se s Vámi pozdravem „bye". Jestliže víte, že tužku nebudete používat delší dobu, vyjměte z ní baterie.

 

7. krok - nahrávání karty

Zvukové ap3 soubory k jednotlivým druhům publikací jsou volně ke stažení na našich webových stránkách. Budete je potřebovat doplnit na kartu, jestliže jste si zakoupili i jiné publikace, než máte ve vybrané sadě.

Přes přihlašovací formulář se volně dostanete k souborům. Kartu vložíte do čtečky k počítači a přetáhnete na ni příslušné ap3 soubory.

 

8. krok - přehrávání MP3

Kapacitu paměťové karty můžete využít i k nahrávání souborů MP3. Pokud jsme na MENU a zmáčkneme levé tlačítko, objeví se SETTING. Zmáčknutím levého tlačítka přepneme režim na přehrávání souborů MP3. Potvrdíme a na displeji se objeví název skladby a čas přehrávání. Potvrdíme výběr. Přepínáním pravého levého tlačítka volíme skladby. Zmáčknutím horního tlačítka se dostaneme zpět k možnosti přepnutí režimu na MENU.

K nahrávání souborů MP3 z PC můžeme použít USB kabel, nebo čtečku karet. Ujistíme se o dostatečné kapacitě paměťové karty. K nerušenému poslechu můžeme použít sluchátka.

popis-siver

tlačítka-silver

nahoru